Bize Ulaşın

Erişilebilirlik

Bilen Otomotiv olarak kurumsal web sayfamızın oluşturulması sırasında tüm internet erişim araçları tarafından görüntülenebilir olması için çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar kapsamında birçok internet tarayıcısı ve mobil cihazda testler yapıldı. Yaptığımız testler neticesinde web sayfamızda özel geliştirmeler yaptık. Yaptığımız tüm çalışmalara rağmen web sayfamızı gezerken ufak tefek hatalar veya görüntülenme sorunları yaşayabilirsiniz. Web sayfası teknik grubu olarak bu hataları en kısa sürede bertaraf edeceğiz. Web sitemizi ziyaret ederken farkettiğiniz hataları iletişim bölümünden bildirmenizi rica ederiz.

Web Sayfamızda kullanım rahatlığı için geliştirdiklerimiz :


Sayfa Kısa Ulaşım Adları (Clean URL)

Web sayfamızın içeriklerine kısa yoldan erişebilmeniz ve bölümlerin akılda kalıcılığını artırmak için tüm içerik bölümlerine kısa ulaşım adları hazırladık. Ör: http://www.bilenoto.com.tr/bilenotomotiv-hakkinda/bilenotomotiv-kimdir/


Resimlerin Alternatif Metinleri

Görme özürlü kullanıcıların web sitemizi ziyaret edebilmeleri için resimlerin alternatif metinlerini text olarak hazırladık. Ayrıca erişilebilirlik çalışmaları kapsamında özel verileri işaretleyerek veri tutarlılığını artırdık. 


Mobil Aygıt Desteği

Sayfa altyapısını mobil ayıtlarda da görüntülenebilmesi için tasarladık.

Web sitemizi, World Wide Web Konsorsiyumu (W3C) tarafından belirlenen Web Erişilebilirlik Öncelikleri (WAI) İçerik Erişilebilirlik İlkelerine uygun bir şekilde yeniden yapılandırdık.

Web sayfamızda bazı bölümlerde javascript(web uyglamaları yazılım dili) kullanılmıştır. Javascriptlerin çalışmaması işleyiş açısından doğrudan bir eksiklik yaratmamaktadır. Ancak sayfaları düzgün görüntüleyebilmek için browser'ınızın javascript desteğini açmanızı öneririz.

E-Bültene katılın ! Sektördeki tüm yeniliklerden haberiniz olsun.