Bilen'den Haberler

MERSİN’in Lideri FIAT!

MERSİN’in Lideri FIAT!

2020 yılında 137.324 adetlik satış ile Türkiye’nin en çok tercih edilen markası olan FIAT, il bazında da Türkiye’nin en çok tercih edilen markası oldu. TÜİK tarafından açıklanan ve Trafik Tescil Kayıtları esas alınan rakamlara göre Fiat, 2020 yılında Türkiye’de otomobil+hafif ticari araç pazarı toplamında 54 ilde liderliğe ulaştı.

2015 yılından beridir, Türkye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili Fiat Egea ise; ülke genelinde 66 ilde lider oldu.

Türkiye genelinde aynı dönemde yüzde 18 oranında pazar payına ulaşan Fiat, MERSİN’in ise 2.245 adet satış ve yüzde 18,4 ’lük pazar payı ile en çok tercih edilen marka oldu.

Konfora, güvenliğe, teknolojiye ve tasarıma herkes ulaşabilsin diye çalışan Fiat, 2020 yılında gerçekleştirdiği 137 Bin 324 adetlik satış ile Türkiye otomotiv pazarının lideri oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan ve Trafik Tescil Kayıtları esas alınan rakamlara göre Fiat, il bazında da başarısını sürdürdü ve 2020 yılında Türkiye genelinde %18 pazar payı ile otomobil+hafif ticari araç toplamında 54 ilde birden en fazla tercih edilen marka oldu. İlk kez 2015 Ekim ayında yollarla buluşan; Türk tüketicisinin istekleri doğrultusunda geliştirilen Fiat Egea da zirvedeki yerini korudu.  Sunduğu fiyat / fayda dengesiyle oldukça iddialı bir otomobil olan Egea’nın, 2020 yılında segmentinde aldığı yüzde 15’lik pay ve elde ettiği 274 bin 341 adetlik toplam satış rakamı model ailesinin gücünü bir kez daha yansıttı. Türk tüketicisinin gönlüne taht kuran ve 2020 yılında her gövde tipinde segment lideri olan Fiat Egea, 2020 yılında 66 ilde liderliği yakaladı.

 

MERSİN’DE BİRİNCİ SIRADA!

FIAT markasının MERSİN’deki güçlü temsilcisi BİLEN OTOMOTİV Genel Müdürü Sn.Ziya ÇOKGÜNLÜ ise

“2020 yılı pandemi etkisiyle olumsuz başlamıştı ancak sonrasında piyasaya sunulan düşük faizli krediler otomotiv pazarını hareketlendirdi. Ancak bu sefer de hem yurtiçi hem de yurt dışı otomotiv fabrikalarındaki pandemi kaynaklı üretim düşüşü oluşan talebi doyuramadı. Yerli bir marka olan FIAT’ı temsil ettiğimiz için oluşan talebe hızlı cevap verdik. Döviz kurlarındaki artışın da yerli üretilen araç fiyatlarına etkisinin de kıyasla daha az olması bize daha çok satış potansiyeli yarattı. Pandemiden dolayı bireysel ulaşım isteği de oluştu. Bu da otomobil talebini tetikledi. Çalışanlarımızın özverili bir şekilde müşterilerimize yaklaşımı ve müşteri memnuniyeti odaklı süreçlerimiz sayesinde 2020’de Mersin’de pazar lideri olduk. FIAT markasını temsil ettiğimiz için bir kez daha gururlandık.” diye konuştu.

E-Bültene katılın ! Sektördeki tüm yeniliklerden haberiniz olsun.