Bilen'den Haberler

Mersin Üniversitesine TOFAŞ'tan Araç Bağışı

Mersin Üniversitesine TOFAŞ'tan Araç Bağışı

Mesleki Eğitime Destek Programı kapsamında atölyelerde kullanmak üzere TOFAŞ tarafından Mersin Üniversitesi'ne Egea model araç bağışlandı.

13 Haziran Salı günü gerçekleşen devir teslim törenine Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, TOFAŞ Dış İlişkiler Direktörü Güray Karacar,TOFAŞ Bölge Müdürü Tekin İnanç ve Bilen Otomotiv Genel Müdürü Ziya Çokgünlü ile bir araya geldi. Rektörlük Senato Odası’nda yapılan törene; Mersin Üniversitesi Genel Sekreteri Vedat Güngör, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Barış Buldum, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Akdağlı ile Tofaş Kurumsal İletişim Direktörlüğü’nden Caner Töriyen ve Nihan Kızıltan da katıldı.

Mesleki Eğitime Destek Programı ile Türkiye’nin tüm bölgelerinde uygulamalı eğitim alan üniversitedeki ve lisedeki öğrencilerin, daha kalifiye ve donanımlı yetişmesine katkı sağlanması amaçlanıyor.

TOFAŞ, öğrencilerin otomobil üzerinde araştırma-geliştirme safhalarını ve çalışma prensiplerini deneyimlemelerinin hedeflendiği ve Türkiye’nin 7 bölgesinde Fiat bayilerinin de desteği ile yürütülen Mesleki Eğitime Destek Programı'nın sonunda 56 adet aracı eğitim kurumlarına teslim etmiş olacak.

 

E-Bültene katılın ! Sektördeki tüm yeniliklerden haberiniz olsun.